Czy opłaca się pójść na kurs makijażu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy opłaca się pójść na kurs makijażu?

Tematem na dziś jest mały zbiór argumentów za i przeciw pójściu na tak popularny w tych czasach kurs makijażu.

Codziennie wchodzisz na Instagrama lub Facebooka i widzisz masę pięknych zdjęć modelek w nieskazitelnym instagramowym makijażu i myślisz sobie – jak one to robią?

Właśnie w tej chwili zadajesz sobie pytanie – czemu ja tak nie potrafię lub czemu moje umiejętności nie są jeszcze tak dobre? Może powinnam wybrać się na…kurs makijażu?

Kurs makijażu jest z pewnością bardzo dobrym wyjściem dla osób, które chcą się czegoś douczyć, podszkolić swoje umiejętności. Jednak czy zawsze? Z własnego doświadczenia wiem, że nic tak dobrze nie nauczy Cię malować, jak tylko praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

Często słyszy się, że jakaś znana, dobra makijażystka jest samoukiem. Dlaczego? Może właśnie dlatego, że nikt i nic nie jest w stanie nauczyć Cię tak pięknie malować, jak ty sama! To dzięki regularnym ćwiczeniom możesz najwięcej się nauczyć. Oczywiście potrzeba do tego też jakiegoś „drygu” i najzwyczajniej w świecie polubienia tego. Bez tego, nie za bardzo będzie Ci się chciało siadać regularnie do robienia makijażu i ćwiczeń.

Sprawdź także: Jak dobrać makijaż do rodzaju ust?

Kurs makijażu jest świetnym pomysłem, kiedy już coś potrafimy, a chciałybyśmy doszkolić się przykładowo w idealnej kresce, czy perfekcyjnym konturowaniu à la Kim Kardashian. Jeśli natomiast, jesteś osobą totalnie początkującą w tej dziedzinie, warto wybrać się najlepiej na indywidualny kurs makijażu, bądź taki, w którym każda technika malowania będzie omawiana i pokazywana szczegółowo od podstaw. Niemniej jednak, z pewnością najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji, jest regularne uczenie się samemu w domu oraz wybór dobrego szkolenia. 😊

Oliwia Przychodzka

Czy opłaca się pójść na kurs makijażu?Absolwentka biologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Studentka kosmetologii i z zamiłowania makijażystka. W wolnej chwili zajmuję się pisaniem tekstów oraz śledzeniem informacji dot. świata makijażu i mody. Miłośniczka podróży i psów rasy buldog francuski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *