Jak dobrać makijaż do rodzaju ust?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dobrać makijaż do rodzaju ust?

Makijaż ust jest niezwykle ważny! To on spaja całą kompozycje twarzy i nadaje jej odpowiednią definicję. Jednak makijaż ust nie ma jednego kształtu, który pasuje do wszystkich. Każda z nas ma inny typ ust. Niezależnie od tego, czy masz cienkie, równe czy pełniejsze usta, makijaż może sprawić, że będą one piękniejsze i lepiej podkreślone. Poniżej dowiesz się jak dostosować makijaż, do różnych rodzajów ust.

Pełna górna warga

Robiąc makijaż zacznij od obrysowania ust od środka do zewnątrz, zgodnie z naturalnym kształtem warg. Następnie, nałóż jasną pomadkę na dolną część warg i nieco ciemniejszy odcień jaśniejszej pomadki na górną część, aby stworzyć iluzję mniejszej przestrzeni i nadać ustom mniejszy wygląd. Możesz również nałożyć ten sam kolor pomadki na górną i dolną wargę, a następnie na środek dolnej wargi nałożyć odrobinę białej kredki lub cienia do powiek, aby uzyskać równowagę i pełniejszy wygląd.

Pełna dolna warga

Najprostszym sposobem na wyrównanie ciężkości dolnej wargi jest użycie tego samego koloru na górnej i dolnej wardze, a następnie nałożenie odrobiny białej kredki lub kremowego matowego cienia do powiek w kolorze cielistym tylko na środek górnej wargi, aby uzyskać równowagę.

Nierówne usta

Osoby o nierównych ustach powinny obrysować górną wargę kredką do ust, dopasowując do siebie najpierw obie strony górnej wargi, a następnie postępując tak samo w przypadku dolnej. Następnie, rozetrzyj konturówkę, aby wyeliminować wszelkie szorstkie i twarde krawędzie i uzyskać naturalne wykończenie. Konturówka musi być narysowana bardzo lekką ręką i dobrze wymieszana, w przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie wyglądać korzystnie.

Płaskie usta

Zakładając makijaż zacznij od obrysowania ust lekko poza naturalną linią warg. Na cieńszych i płaskich ustach dobrze sprawdzą się błyszczące i mroźne formuły, które dodadzą im objętości i wypełnią je, dobrze sprawdzają się również efekty ombre. Zacznij od wypełnienia zewnętrznych kącików ust ciemnym kolorem pomadki, a następnie wypełnij środek delikatnym lub jasnym kolorem. Jeżeli nie jesteś gotowa na ombre, możesz nałożyć ten sam kolor szminki na całe usta, a następnie dodać błyszczący rozświetlacz na środek górnej i dolnej wargi, aby nadać im bardziej puszysty wygląd.

Cienkie usta

Malując usta zacznij od nałożenia konturówki do nieco poza naturalną linią warg, a następnie delikatnie ją rozetrzyj. Następnie, na dolną wargę nałóż ciemniejszy kolor pomadki, a na górną delikatniejszy i wymieszaj wszystko razem za pomocą czystego pędzelka.

Zbyt duże usta

Wypróbuj cieliste odcienie. Aby odwrócić uwagę od zbyt dużych ust, najlepiej jest wykonać wyrazisty makijaż smokey eye lub podkreślić okolice policzków.

Alicja Laskowska

Jak dobrać makijaż do rodzaju ust?Fanka wszelkiej polskiej literatury, na co dzień studentka na kierunku ekonomicznym. Zakupy i śledzenie modowych nowinek, tak spędzam wolny czas. Właścicielka dwóch psów, czyli psiara na całego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *