Jak zweryfikować autentyczność sklepu internetowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zweryfikować autentyczność sklepu internetowego?

Ciężko się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że panuje co raz większa moda na robienie zakupów przez internet. Nie dotyczy to jednego segmentu, a wszystkich branż.

Sprawdź czy sklep ma certyfikat SSL

Zacznij od sprawdzenia, czy sklep z którego zamierzasz coś zamówić, posiada zaimplementowane bezpieczne szyfrowanie ssl. Jak to sprawdzić? Przy miejscu na wpisanie adresu, po lewej stronie powinna być kłódka, a po kliknięciu w nią pożądanym napisem będzie “Certyfikat ważny”. Jak sklep posiada taki certyfikat, to już znaczy, że istnieje duża szansa, że nie trafimy na oszustów.

Wpisz nazwę sklepu w google

Warto też wpisać nazwę sklepu w google, gdzie możemy natknąć się na ewentualne negatywne opinie związane z danym sklepem online. Jeżeli takowych nie ma, a znajdziesz jeszcze posty na forach, to znaczy, że wszystko jest na dobrej drodze, żebyś mogła złożyć zamówienie.

Kiedy są największe wyprzedaże w sklepach odzieżowych?

Zobacz czy sklep ma wizytówkę google

To już raczej dodatkowo, ponieważ nie każdy sklep sprzedający przez internet musi ją mieć, ale jest możliwość założenia, a aktywna wizytówka, wymaga aktywacji poprzez kod, który google przesyła na wskazany przez nas adres. Raczej oszustom chyba nie chciałoby się do tego punktu kombinować?:)

Zewnętrzne aplikacje do opinii, allegro

Dużo sklepów korzysta z takich integracji jak opineo, trustedshops i innych. To płatne abonamenty, tak, że potencjalny oszust, raczej nie inwestowałby w taką formę opinii do sklepu, żeby je otrzymać również należy się odpowiednio zweryfikować. Jeżeli dany sprzedawca jest na allegro, co często występuje sprawdź jego opinie tam.

Alicja Laskowska

Jak zweryfikować autentyczność sklepu internetowego?Fanka wszelkiej polskiej literatury, na co dzień studentka na kierunku ekonomicznym. Zakupy i śledzenie modowych nowinek, tak spędzam wolny czas. Właścicielka dwóch psów, czyli psiara na całego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *