Kalkulator ciąży

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kalkulator ciąży

Dzięki poniżej zamieszczonemu formularzowi możesz w łatwy i przystępny sposób obliczyć datę poczęcia, a także potencjalny termin porodu na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Jak obsługiwać nasz kalkulator ciąży online?

Kalkulator ciąży, który znajdziesz wyżej jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze, z którą nikt nie powinien mieć żadnych problemów. Wystarczy jedynie, że wprowadzisz datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a reszta zrobi się automatycznie dla Ciebie. W pełni zautomatyzowany kalkulator ciąży online jest do waszej dyspozycji.

Z naszego kalkulatora online możesz korzystać także uwzględniając daty wsteczne, to znaczy, że jeśli pamiętasz datę swojego pierwszego dnia ostatniej miesiączki (przed urodzeniem) to możesz i w dniu dzisiejszym z czystej ciekawości sprawdzić, jaki był Twój termin porodu.

Czy kalkulator ciąży jest skuteczny?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ terminy porodów, nawet te wyznaczone przez lekarzy potrafią nie być w stu procentach dokładne. Nie zalecamy jednak korzystania tylko z kalkulatora w celu poznania daty porodu, a mimo wszystko priorytetem dla Ciebie powinna być konsultacja lekarska, w dalszej kolejności możesz wykorzystać do poznania daty porodu kalkulatora ciąży online.

Na datę porodu wpływ ma zbyt wiele czynników, żeby jakąkolwiek metodę można uznać za w stu procentach skuteczną, a tak naprawdę każda z nich jest potencjalną datą, dokładniej przybliżoną datą. Około 70% kobiet, które zaszły w ciążę rodzi w przeciągu dziesięciu dni od wcześniej poznanego terminu porodu.

Oblicz przybliżony termin porodu z kalkulatorem ciąży

Wynik, a dokładniej data, która zostanie dla Ciebie wyliczona przy użyciu naszego autorskiego kalkulatora ciąży online, jest datą przybliżoną i nigdy o tym nie zapominaj. Kiedy zatem warto korzystać z naszego kalkulatora? Wtedy kiedy jeszcze nie zdążyłaś udać się do lekarza, na przykład, czekasz na umówioną wcześniej wizytę, możesz też z ciekawości porównać datę, którą wyznaczy lekarz, z datą, którą obliczy nasz kalkulator ciąży.

Termin ciąży reguła Naegelego

Chcesz sama obliczyć swój potencjalny termin porodu? Możesz w tym celu wykorzystać regułę Naegelego. Reguła została opracowana przez niemieckiego położnika Franza Naegelego.

Wzór wygląda następująco: Termin porodu = pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni – 3 miesiące + 1 rok.
Jak sama widzisz, ten wzór nie jest skomplikowaną matematyką, a każda kobieta z pewnością sobie poradzi. Sprawdź czy Twój termin wyznaczony przez ginekologa pokrywa się z własnymi obliczeniami terminu porodu na podstawie reguły Naegelego, a zawsze kolejną alternatywą może być nasz kalkulator terminu porodu online.

Według statystyk tylko 4% kobiet, które są w ciąży rodzi w dokładnie wyznaczonym terminie, statystycznie kobiety, które miały dłuższe cykle miesięczne przeważnie rodzą po wyznaczonym wcześniej terminie, a te z krótszymi cyklami (mniej niż 28 dni) wcześniej.

Alicja Laskowska

Kalkulator ciążyFanka wszelkiej polskiej literatury, na co dzień studentka na kierunku ekonomicznym. Zakupy i śledzenie modowych nowinek, tak spędzam wolny czas. Właścicielka dwóch psów, czyli psiara na całego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *