Najbogatsze polki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Najbogatsze polki

Zastanawiałaś się kiedyś czym zajmują się najbogatsze kobiety w Polsce? Dzięki czemu i jakim biznesom się tam znalazły? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Poznajmy polki, które znalazły się w czołowej dziesiątce rankingu najbogatszych Polaków według Forbes.

Dominika Kulczyk

W czołowej dziesiątce bez podziału na mężczyzn i kobiety, najwyżej sklasyfikowaną kobietą jest Dominika Kulczyk. Urodzona 30.07.1977 roku w Poznaniu przedsiębiorczyni jest założycielką i prezesem Kulczyk Foundation. Pełni funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej Kulczyk Holding i Polenergia S.A. Jest także współzałożycielką Grupy Firm Doradczych Values. Ukończyła poznański Uniwersytet Adama Mickiewicza (UAM) na kierunku sinologia.

Małgorzata Adamkiewicz

Jest doktorem nauk medycznych. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, a także The Stockholm School of Economics Executive Educations. Skończyła także specjalizację I i II z chorób wewnętrznych i endokrynologii. Jest związana z firmą Adamed, od samego początku jej istnienia, w której pełniła między innymi funckję dyrektora medycznego. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych zjazdach endokrynologicznych, gdzie miała okazję prezentować swoje medyczne osiągnięcia. Aktualnie jest dyrektorem generalnym w grupie Adamed.

 Imię i nazwiskoBranżaMajątek
 Dominika Kulczykenergia odnawialne, inwestycje6,9 (MLD, zł)
Małgorzata AdamkiewiczFarmacja3,5* (MLD, zł)

*Maciej i Małgorzata Adamkiewicz

Wśród dziesięciu najbogatszych ludzi w Polsce ostatecznie znalazło się miejsce dla dwóch kobiet. Pozostałe miejsca zdominowane są przez mężczyzn, a wśród nich są: Michał Sołowow, Zygmunt Solorz-Żak, Jerzy Starak, Tomasz Biernacki, Sebastian Kulczyk, Zbigniew Juroszek, Maciej Adamkiewicz, Marcin Iwiński i Paweł Marchewka.

Alicja Laskowska

Najbogatsze polkiFanka wszelkiej polskiej literatury, na co dzień studentka na kierunku ekonomicznym. Zakupy i śledzenie modowych nowinek, tak spędzam wolny czas. Właścicielka dwóch psów, czyli psiara na całego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *