Serum The Ordinary – czy warto wypróbować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Serum The Ordinary – czy warto wypróbować?

Jak pewnie już słyszałaś o marce The Ordinary, czy spotkałaś się też z ich bardzo popularnym serum z witaminą B3 i Cynkiem?

Serum z witaminą B3 i cynkiem – dla kogo?

Kosmetyk tej popularnej marki przeznaczony jest przede wszystkim dla skór tłustych, mieszanych oraz tych z widocznymi zaskórnikami. Posiadaczki takich cer będą więc zadowolone zbawiennymi właściwościami serum, o których zapewnia producent.

Składniki serum:

Składnikiem kosmetyku jest niacynamid, znany też jako witamina B3, witamina PP oraz niacyna. Ma on za zadanie normalizowania wydzielania sebum, rozjaśniania wszelkich przebarwień oraz zredukowania widoczności ujść gruczołów łojowych na naszej skórze.

Kolejnym, głównym składnikiem serum jest cynk, który skutecznie skraca okres gojenia się wszelkich ran oraz przyspiesza proces regeneracji naszej skóry.

Działanie kosmetyku:

Połączenie tych dwóch głównych składników serum sprawia, że dobrze reguluje ono pracę gruczołów łojowych, ładnie wyrównuje koloryt skóry oraz ma działanie przeciwzapalne. Cynk przyspiesza gojenie się ran, a witamina B3 niweluje powstawanie przebarwień, będących często następstwem leczenia dermatologicznego trądziku, czy osobistych skłonności.

Czy warto wypróbować?

Osobiście, jestem posiadaczką skóry mieszanej z zaskórnikami. Stosując to serum, zauważyłam poprawę stanu swojej cery, szczególnie jeśli chodzi o skrócenie czasu gojenia się ran oraz rozjaśnienie przebarwień. Jeśli również Twoja cera jest tłusta, mieszana lub masz tendencję do pojawiania się zaskórników, myślę, że ten kosmetyk jest wart uwagi i przetestowania na swojej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *